PZSP w Olszance,    49 - 332 Olszanka 94,     woj. opolskie,     tel. (77)4129717,     e-mail: zs_olszanka@wodip.opole.pl,    fax (77)4129602

 Strona główna PZSP

Szkoła Podstawowa

 Aktualności

 Historia szkoły

 Lokalizacja

 Rada Rodziców

 Samorząd Uczniowski

 Nauczyciele

 Dokumentacja

 Absolwenci

 Uczniowie

 40-lecie szkoły

 Archiwum

Informacje

 Kalendarz

 Rozkład jazdy autob.

 Podręczniki

 Zajęcia dodatkowe

 Plan lekcji

 Kółka w szkole

 LOP

 PCK

 Sport

 Tenis stołowy

Sukcesy

 Sport

 Sztuka

 Inne

Wydarzenia

 Rozpoczęcie roku szk.

 Imprezy środowiskowe

 Pasowanie

 DEN

 Dzień Niepodległości

 Andrzejki

 Mikołajki

 Jasełka

 Wigilia

 Spotkanie ze sztuką
 Dzień Babci i Dziadka

 Bal  karnawałowy
 Ferie zimowe

 Golcowie z wizytą

 Walentynki

 Pierwszy Dzień Wiosny

 Pamiętamy o Papieżu

 Święto Patrona

 Dzień Bibliotekarza
 "TOBIE POLSKO"
 Dzień Kobiet
 Dzień Ziemi
 Konstytucja 3 Maja
 Dzień Matki

 Wycieczki

 Komers

 Zakończenie roku

 

 

 

IMPREZY ŚRODOWISKOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ

2011/2012

DOŻYNKI W POGORZELI


28 sierpnia w Pogorzeli odbyły się Gminne Dożynki. Nasi uczniowie: Kinga Sługocka, Wiktor Bandura, Marta Kaleta, Kamila Kadłubowska, Kinga Jastrzębska, Andżelika Obacz i Dagmara Urban przygotowali z tej okazji wesoły program artystyczny, który zaprezentowali mieszkańcom Gminy Olszanka. Na samym początku przywitała wszystkich wierszem o plonach i dożynkach Marta Kaleta,a następnie  zaprosiła oglądających  do wysłuchania wesołych piosenek w wykonaniu Kingi Jastrzębskiej i Kamili Kadłubowskiej. Tuż po śpiewie dziewcząt na scenie zaprezentowali się Kinga Sługocka i Wiktor Bandura wykonując krótki kabaretowy skecz pt. "Mąż i żona". Na zakończenie uczennice z PSP z Olszanki wykonały wesołe i skomplikowane  układy taneczne. Swoim występem wszyscy uczniowie zasłużyli na gromkie brawa.

autor tekstu: Joanna Sowierszenko

album fotografii
autor fotografii: Joanna Sowierszenko

EUROPEJSKIE TARGI CHŁOPSKIE - DZIEŃ ZIEMNIAKA

 

Już po raz jedenasty w Krzyżowicach, uroczej miejscowości położonej w Gminie Olszanka, odbyły się Europejskie Targi Chłopskie znane wszystkich pod hasłem Dzień Ziemniaka. Targi te stwarzają okazję do prezentacji firm działających na rzecz rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich. Wielu producentów nie tylko z Polski, ale również z Niemiec i Republiki  Czeskiej mogło podczas trwania imprezy promować swoje produkty, rzemiosło oraz  potrawy lokalne.  Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Olszance swoim wystąpieniem postanowiły umilić czas wszystkim uczestnikom Targów. Przygotowały specjalnie na tę  okazję pod kierunkiem p. Małgorzaty Feruś i p. Joanny Sowierszenko wesoły program artystyczny. Zaprezentowano  scenki kabaretowe - pierwszą pt. „Mąż i żona” w wykonaniu Kingi Sługockiej i  Wiktora Bandury, kolejną pt. „Drzwi” w wykonaniu uczniów klasy szóstej - Macieja Kulińskiego i Piotra Farganusa.  Zespół taneczny, składający się z uczennic:  Kingi Sługockiej, Marty Kalety, Kingi Jastrzębskiej, Andżeliki Obacz, Kai Szczepańskiej oraz  Dagmara Urban, wykonał na rozpoczęcie i zakończenie programu specjalne układy taneczne. W międzyczasie swoim pięknym głosem oczarował wszystkich  słuchających duet King- Kingi Jastrzębskiej i Kingi Sługockiej, które zaprezentowały  piosenkę pt. „Wesoła sobota".

 

autorka tekstu: Joanna Sowierszenko


album fotografii
autorka fotografii: Paulina Farganus - uczennica klasy 5

 

     
     
     
 

Copyright © Publiczny Zespół Szkolno - Przedszkolny w Olszance - 2006. All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.